Sad przed majówką! Podglądamy co pod koniec kwietnia dzieje się w sadach objętych naszym doświadczeniem. Obecną sytuację streszcza fotorelacja.
Zaglądamy do sadów!
W lokalizacjach objętych projektem Owocne Rozwiązania porównujemy fazy fenologiczne. Więcej w naszej fotorelacji!
Przeciwko parchowi!
Pojawienie się zielonej tkanki to znak, że pora zacząć profilaktyczną ochronę przeciwko parchowi jabłoni. Wsparciem w zmaganiach są odpowiednie środki. W ramach debiutu projektu „Owocne rozwiązania” sprawdzamy działanie preparatów miedziowych!
W gospodarstwie sadowniczym w Świedziebni (woj. kujawsko-pomorskie), w jednej z lokalizacji objętych naszym projektem „Owocne rozwiązania”, przeprowadzono pierwszy zabieg z użyciem Miedzianu 350 SC w dawce 1,5 l/ha – zapobiegawczo przeciwko parchowi jabłoni.
Odmiany objęte zabiegiem, to:
Szampion – podkładka MM 107 – wiek 4 lata;
Jonagored – podkładka M 26 – wiek 6 lat;
Ligol – podkładka M 26 – wiek 6 lat;
Gloster – podkładka M 26 – wiek 12 lat;
Celeste – podkładka M 26 – wiek 9 lat
Informacje, jakie napływają do nas z całego kraju wskazują, że w większości upraw sadowniczych w kraju rozpoczął się już sezon wegetacji. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji!
Owocujemy razem z Wami!
"OWOCNE ROZWIĄZANIA" – pod takim hasłem kryje się szereg działań, które obejmą kilka sadów w trzech miejscach kraju. Ich przebieg, a co najważniejsze – wyniki, będziemy publikować na naszej stronie internetowej i na facebookowym profilu.
Projekt prowadzimy we współpracy z firmami Synthos Agro i AgroLiedmann. Opiera się on na aktywnych pracach w gospodarstwach sadowniczych w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubelskim. Na przykładzie wytypowanych sadów prezentujemy działanie środków ochrony roślin, nawozów i biostymulatorów. W każdej spośród trzech lokalizacji występują inne odmiany jabłoni, w różnym wieku oraz szczepione na różnych podkładkach.
Każdy zabieg można podejrzeć tuż po jego przeprowadzeniu w sadzie. Podsumujemy efekty, a relację z przebiegu doświadczeń będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie i Facebooku. Dzięki temu podsuniemy Wam (a także nam samym) owocne rozwiązania dla sadów jabłoniowych. Zachęcamy do śledzenia owoców naszego projektu!